Regionální přebor ve florbalu Lovosice 2. března 2018

Náš tým tvořili čtyři deváťáci (Honza, Vašek, Pepa a Pavel), dva osmáci (David a Tomáš), šesťák Jakub a dva čtvrťáci Marek a Dominik. Za děvčata pak Romana z 9. B., a Ivana ze 4. A.

Co se týče děvčat, měla snazší pozici než kluci, navíc, protože jsme nevytvořili vlastní tým, byly holky začleněny do družstva Litoměřic. S ním vybojovaly krásné 2. místo, takže gratulace veliká.
Žákovský turnaj byl rozdělen na dvě skupiny po 4 týmech, hrálo se systémem každý s každým. Žádné družstvo nemělo tak mladé hráče jako my, v jiných týmech to většinou byli osmáci a deváťáci, ale nám se dařilo výborně takticky – sice jsme nedávali góly, ale žádný zápas ve skupině jsme také neprohráli, protože jsme urputně bránili a hráli bez výraznějších chyb – tato taktika se nám skvěle osvědčila a bez problémů jsme postoupili do bojů o medaile.
První medailový zápas, s pozdějším vítězem celého turnaje, jsme ale nakonec prohráli o jeden gól a bylo jasné, že budeme hrát o bronz. Naše taktika opět skvěle vycházela, ale pak byl jeden z našich hráčů sprostý vůči soupeři a tak jsme díky nařízenému trestnému střílení nakonec o bronz přišli.
Přestože jsme nakonec skončili na 4. místě, musím vyzdvihnout bojovnost všech hráčů, dodržovali pokyny a hráli ze všech svých sil – hlavně díky tomu postoupili do bojů o medaile. Škoda jen toho nadávání. Všem našim reprezentantům moc děkuji, nejen za výkony, ale i za bezproblémové chování v průběhu celého turnaje.

D. Pokorný

Datum vložení: 2. 3. 2018 12:13