Základní škola a mateřská škola Teplice
Základní škola a Mateřská škola Teplice U Červeného kostela 110

Mistrovství ČR ve futsalu MUŽŮ - neuvěřitelné 3. místo!!!

Po několika letech snažení, kdy se nám, v konkurenci mnohem starších - dospělých fotbalistů, nedařilo získat lepší než 4. místo (vždy jsme postupový nebo medailový zápas prohráli) se letos podařila nádherná věc - vydřeli jsme si bednu:-)

Letošní ročník celorepublikového mistrovství ve futsalu se zapsal nejen do paměti našich mladých fotbalistů, ale i do historie spolku - uspěli jsme v konkurenci mnohem starších sportovců, což bylo oceněno také i publikem a organizátory v místě konání.

Po počátečních rozpacích v prvním zápase, kdy jsme měli náskok pěti gólů a nakonec prohráli, jsme už dál ze skupiny postoupili bez zaváhání. Čtvrtfinálový zápas jsme s přehledem dotáhli do vítězného konce, ale v semifinále nás potkal nejsilnější tým celého turnaje. V rámci zvolené taktiky jsme během tohoto utkání co nejvíce šetřili síly, což se v dalším průběhu ukázalo jako rozhodující.

Prohrou v semifinále jsme se dostali do boje o třetí místo a jako soupeře nám osud určil výběr reprezentace svazu. První poločas byl nervy drásající, kdy jsme museli dotahovat jednobranková vedení protivníka - 0:1 a 1:2. V druhé půli jsme se ale vypjali ke strhujícímu výkonu, soupeře úplně rozložili, dali jsme dalších pět gólů a zcela přesvědčivě zvítězili 7:2.

Oceňuji bojovnost, přístup hráčů, nakonec i zvládnutí nervů ve vypjatých situacích, protože jednak cesta na turnaj i zpět byla velmi dlouhá a pak zápasy byly samozřejmě náročné jak fyzicky, tak i psychicky. Veliká gratulace všem našim hráčům:-)