MČR v terénní cyklistice Chroustovice, Sruby

Skupinový obrázek našich reprezentantů

Letošní, již osmý ročník těchto velmi náročných závodů se pro náš spolek stal opravdu výjimečným, protože jsme celkem získali 4 medaile a z toho 2 zlaté. Takový úspěch se nám v celé historii našich účastí na „kolových“ závodech ještě nikdy nepodařilo vybojovat.

MČR V TERÉNNÍ CYKLISTICE

15. – 16. října 2021 Chroustovice, Sruby

Letošní, již osmý ročník těchto velmi náročných závodů se pro náš spolek stal opravdu výjimečným, protože jsme celkem získali 4 medaile a z toho 2 zlaté. Takový úspěch se nám v celé historii našich účastí na „kolových“ závodech ještě nikdy nepodařilo vybojovat. Na tomto typu soutěží se vždy scházejí ti nejlepší, včetně svazové reprezentace a získat tu jakýkoli cenný kov je nesmírně obtížné.

Naprosto fenomenální byla Julie Gelová, která suverénně vyhrála oba své závody – jak časovku, tak i terénní závod, takže byla na konci současně vyhlášena i absolutní vítězkou své kategorie a odvezla si kromě medailí i celý, velký dort.

Druhým naším medailistou byl Miroslav Kima, který v nesmírně těžké konkurenci sportovců, kteří pravidelně na kole trénují a připravují se i na mezinárodní závody, dvakrát vybojoval bronzovou medaili. Je potřeba vyzdvihnout všechny výkony, z nichž vybírám např.: Erik Kudráč skončil v terénním závodu hned za Mirkem, tedy na 4. místě, nebo třeba Marek Lučka na trati pomohl mnohem mladšímu a menšímu závodníkovi, aby závod dokončil, což bylo velmi pěkné gesto fair play.

Gratuluji medailistům a všem děkuji za vzornou reprezentaci školy i spolku.

VÝSLEDKY V PŘEHLEDU

11.

10.

D. Pokorný