Na Zelenou

Moji milí účastníci kampaně ZOOM - Děti v pohybu,

ještě jednou Vám moc děkuji za Vaši aktivní účast v letošním ročníku kampaně i za Vaše zaslané výstupy. Celkové výsledky kampaně za všechny zapojené země EU se právě prezentují na Klimatickém summitu OSN v africké Marrakéši jako vzkaz (a příklad konkrétních aktivit) dětí dospělým v oblasti ochrany klimatu. Naleznete je již také na evropských stránkách kampaně (za ČR přímo na http://www.zoom-kidsforclimate.eu/czechia0000.html (ještě je budeme s kolegy z Climate Alliance upravovat)). Během listopadu pak zpracujeme výsledky i na český web kampaně http://www.nadacepartnerstvi.cz/ZOOM-Deti-v-pohybu.

Součástí kampaně v ČR byla také meziškolní soutěž ve sběru zelených stopiček,jistě již čekáte na její výsledky. Všichni jste byli úžasní a podařilo se Vám celkem do kampaně letos na 15 školách zapojit 2.177 dětí, které posbíraly celkem 16.693 zelených stopiček!!! - moc Vám za to jménem organizátora kampaně děkuji a prosím Vás, abyste naše díky tlumočili i dětem. Podařilo se Vám všem získat dohromady obdivuhodných 7,7 zelených stop na žáka!!

Vzhledem k našim možnostem jsme se rozhodli odměnit 6 škol, které se svými dětmi překročily hranici 9 zelených stopiček na žáka. Jsou to následující:

• Základní škola a Mateřská škola Jedlí
  • ZŠ a MŠ Choryně
  • Základní škola a mateřská škola Lukavice
  • Speciální ZŠ a MŠ Teplice
  • ZŠ A. Sochora Duchcov
  • ZŠ a MŠ Frenštát pod Radhoštěm, Záhuní 408

Vítězným školám moc gratulujeme a zasíláme balíčky s drobnými reflexními doplňky pro všechny zapojené žáky. Přijít by Vám měly již zítra!

Ostatním se omlouváme, že jsme Vás nemohli odměnit všechny, ale tak to v soutěžích bývá. Věříme, že téměř polovina odměněných škol je opravdu dostatek a že jste si užili i samotnou realizaci týdne aktivit kampaně .

Přeji Vám všem překrásné podzimní dny, zdravím do všech koutů ČR a těším se na další kontakt, třeba právě při dalším ročníku kampaně ZOOM - Děti v pohybu, který vyhlásíme na jaře 2017.

S úctou a pozdravem,

Radek Patrný