Zdravá "pětka" na naší škole

V měsíci květnu pro všechny děti naší školy byl uskutečněn program Zdravé 5 od společnosti Albert. Ti nejmenší se účastnili výukového programu „Lednice Zdravé 5“. Jedná se o pohádkový příběh, pomocí kterého se děti zábavnou formu naučily základy zdravé výživy. Pásmo bylo protkáno ...

V měsíci květnu  pro všechny děti naší školy byl uskutečněn program Zdravé 5 od společnosti Albert. Ti nejmenší  se účastnili výukového programu „Lednice Zdravé 5“.  Jedná se o pohádkový příběh, pomocí kterého se děti zábavnou formu naučily základy zdravé výživy. Pásmo bylo protkáno interaktivními praktickými úkoly, do kterých se zapojily jako aktéři příběhu všechny děti. I ty nejmenší si otestovaly  a obohatily své znalosti o potravinách. Děti 1.stupně měly  program s názvem  „Škola Zdravé 5“- Program seznamoval  žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky. a „Nakupování se Zdravou 5“- Pod vedením lektorky si žáci prošli  deskovou hrou Obchod Zdravé 5, kde v 5 klíčových odděleních soutěží – odpovídali  na kvízové otázky a plnili praktické zábavné úkoly. Nezapomnělo se ani na ty nejstarší, kteří se zapojili do programu s názvem „Párty se Zdravou 5“- Program byl  zahájen teoretickou části ve třídě, kde si děti prohloubily základní znalosti o zdravém stravování, dozvěděly  se aktuální trendy ve výživě a mohly využít lektora k osobní konzultaci. Druhá část programu byla  praktická a odehrávala  se ve cvičné kuchyňce. Žáci si pod vedením lektora připravili 3 svačiny, které splňovaly základy zdravého stravování, byly cenově nenáročné a pro děti atraktivní. Kromě toho se samozřejmě dozvěděly i spoustu zajímavých tipů a triků k vaření, nákupu i jídelníčku. Program se  všem líbil.

Datum vložení: 11. 6. 2021 9:22
Datum poslední aktualizace: 11. 6. 2021 9:38