PO 1 a bezbariérový svět komerce

V prvním listopadovém týdnu se třída PO1 rozhodla realizovat nápad spojit učivo z předmětů : matematika, čtení, člověk a jeho svět /rozumová výchova, a sice orientace v místě bydliště a školy, počítání peněz, poznávání věcí každodenní ve svém okolí atd. Někteří hendikepovaní žáci totiž ....

V prvním listopadovém týdnu se třída PO1 rozhodla realizovat nápad spojit učivo z předmětů : matematika, čtení, člověk a jeho svět /rozumová výchova, a sice orientace v místě bydliště a školy, počítání peněz, poznávání věcí každodenní  ve svém okolí atd. Někteří hendikepovaní žáci totiž přiznali, že nikdy nechodí s rodiči do obchodů a vlastně si nakupování třeba oblečení úplně neumí představit. Pod názvem „PO1 a bezbariérový svět komerce“ jsme se společně vydali do skupin obchodů na místě zaniklého pivovaru Teplice a také do OC Olympia v Srbicích. Dobrodružná už byla cesta autobusem, který měl rozbitý úchyt nájezdové rampy pro vozíčkáře a také chybějící bezpečnostní pás. Ostatní cestující s údivem sledovali, jak si s touto situací pan řidič poradí. S použitím kapesního nožíku p. učitelky nájezd zvedl a tak se i Rozárka do autobusu dostala a cestu bezpečně absolvovala. Příjemně překvapil obchod NEW YORKER, který má do patra výtah a také široké zkušební kabinky s nízko položenými zrcadly a háčky. Rozárka byla šťastná ze svého samostatného nakupování a ostatní děti si nejvíce užily atrakce v dětském světě Cirkus park.

Datum vložení: 18. 11. 2021 10:12
Datum poslední aktualizace: 18. 11. 2021 10:16