Lesní pedagogika I.

Lesní pedagogika I. 1

10.května strávily třídy PO2,PO3,5.B,5.C a 7.A v lese v okolí Doubravky. Zaměstnanci Lesů České republiky pro ně připravili zajímavý výukový program.

Většina dětí zná les jako místo, kde rostou stromy a kam je občas učitelé nutí chodit na vycházky. Stačí však zajímavé úkoly, aby se s chutí pustily do poznávání lesního života. Různé předměty,obrázky,trofeje,přírodniny si mohly osahat a využít je při plnění úkolů. A když došlo na praktické činnosti, mohly se doslova přetrhnout. Nekonečná fronta u řezání pilou toho byla důkazem.Při simulaci pohybu v nočním lese někteří neváhali sundat i ponožky,aby jejich prožitek byl co nejintenzivnější. Sladká čokoláda byla odměnou za úsilí a aktivitu, se kterou děti přistoupily k tomuto neobvyklému lesnímu vyučování.

Datum vložení: 11. 5. 2023 18:36
Datum poslední aktualizace: 11. 5. 2023 19:03