Lesní pedagogika

V letošním roce jsme poprvé využili možnost besed s pracovníky lesů přímo v terénu. Nejstarší skupina žáků měla možnost zopakovat si své znalosti o přírodě a dovědět se i spoustu nových informací v lese pod Doubravkou. Mladší žáci byli v lesoparku v Proboštově. Dověděli se, jaké máme druhy stromů a jejich plody, jak žijí zvířata v lese, seznámily se s různými rasami psů, k čemu se využívají, vyhledávali desky s natištěnými listy atd. Nejvíce se ale všem líbila hravá část – hra “Na sokola a myš“, chození se zavázanýma očima a držením se lana, skládání obrázků a především řezání dřeva, kde si každý mohl vyzkoušet svou zručnost a uříznout si kolečko, které si pak orazítkoval. Dětem se akce velmi líbila, jen to počasí bylo trochu studenější. Určitě se budeme těšit na další setkání.

Datum vložení: 20. 5. 2023 21:01
Datum poslední aktualizace: 29. 5. 2023 10:35